2012 m. sausio 31 d., antradienis

Arduino Mega 2560

Sveiki! Turiu pasiteisinimą kodėl neparašiau kokio įrašo anksčiau. Na tačiau, kad jau prisiruošiau, tai parašysiu apie super daikčiuką - Arduino Mega.
Apie Arduino žinojau jau seniau. Žinojau, kad tai yra kieta bandymų plokštė su mikrovaldikliu , kurį gali užprogramuot ir pasidaryt gausybę kietų įrenginių. Tačiau tada maniau, kad šio daikčiuko man niekada neteks laikyti rankose, todėl daug apie jį nesidomėjau. Tačiau, vieną dieną būrely pastebėjau , kad kolega Rokas turi Arduino ir taip jau išėjo, kad sutarėm ir man tokį gauti. Už tai aš esu labai labai dėkingas tau, Rokai, jei skaitai. Tai va. Siuntinys mane pasiekė labai greitai. Galvojau, kad gausiu kokį vasarį, tačiau gavau ketvirtadienį, sausio 26 d., o tai tikriausiai apie 2 savaites nuo užsakymo. Miegu sau ketvirtadieni, džiaugiuosi, kad į antrą pamoką keltis reikia ir galima tą papildomą valandėlę dar pasnausti, tik staiga pasigirsta skambutis į duris. Mama priėmė siuntinį ir pranešė apie tai man. Visi miegai akimirksniu išsibėgiojo. Iškart atidariau siuntinį, viską išpakavau ir tenai radau štai ką:
  • 10 žalių šviesos diodų
  • 10 raudonų šviesos diodų
  • 10 geltonų šviesos diodų
  • 10 10 kiloomų rezistorių
  • 10 220 omų rezistorių
  • IR LED
  • IR imtuvą
  • Nuotolinio valdymo pultelį
  • Jungtį (ar kaip čia ją pavadinti, aukščiau esančios nuotraukos apačioje tas pailgas daiktas)
  • Piezo garsiakalbiuką
  • Šūsnį laidų
  • Laidą maitinimui su  9V krona.
  • 128x64 LCD ekraną


  • 10 mygtukų
  • 10 kiloomų potenciometrą
  • Maketinę plokštę (breadbord'ą) 

  • Arduino Mega 2560
  • USB kabelis
Sumokėjau 190 Lt. ir manau, kad apsimoka. Vien ekranėlis, Lietuvoje kainuoja virš 100 Lt., o kiek dar visą kitą? Pats Arduino tikriausiai nemažiau 100 Lt. vien mikrokontroleris kiek kainuoja.
Tai va, esu labai patenkintas. Jau pradėjau kurti naują projektą, apie kurį greitai parašysiu.
Mikrokontroleriai jau buvo atbaidę, nes niekaip nesisekė jų užprogramuot, o čia įkiši USB laidą kompiuterin, įsijungi Arduino programą ir pirmyn - galvoji, programuoji, bandai... Nu žodžiu didelis užsiėmimas. 
Jei susidomėjote Arduino, užeikite į www.arduino.cc. Ten galite pasiskaityti plačiau kas tai yra ir t.t.
Na tai tiek šį kartą. Būtų įdomu, jei iš elektronikų kas skaitot, sužinoti ar turite Arduino ir, jei taip, tai ką gero esate sukūrę? Apie savo naują projektą, kaip jau minėjau, parašysiu šiek tiek vėliau. 
Iki!

10 komentarų:

  1. Malonu :) tokio daikto tikram elektronikui manau prireiks kada nors bet kokiu atveju :) kuo anksčiau pradėsi dirbt su mikrovaldikliais, tuo lengviau bus ateity universitete, aisku jei studijuosi kažka su elektronika. VKA Robotų programavime dėstytojas iš VGTU Valerijus Zlosnikas (beje jis labai geras) minėjo kad ten studentai gauna visokius atsiskaitymus su arduino, ar net baigiamuosius darbus daro su jais. Taigi mes jau daug ko mokesim :D Šiuo metu bandau priversti Android telefoną bendrauti su arduino per bluetooth. Kol kas gaunasi tik chatint tarp jų ;D o poto, galbut jau minejau, darysiu akumuliatoriu valdymo sistema savo e-dviratyje valdoma telefonu :) žodžiu galimybės beribės :) sėkmes savo projekte :)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Gal čia visai ne į temą, bet skaitau tavo komentarą ir matau, kad parašei, kad turi e-dviratį. Ir kilo man klausimas, kiek tau kainavo tokį pasidaryti? :D
      O dėl Arduino, tai visiškai tau pritariu. Jau ne pirmą syki girdžiu, kad su juo dirba universitetuose ir t.t. Be to su juo galima tokiu smagiu dalykų pasidaryt. Tik kad fantazijos užtektų... :)
      Dabar net į būrelį nelabai norisi eiti, nes ten nėra kaip programuot... Tas kompas, kur ten yra, matyt per lėtas :D

      Panaikinti
    2. Kainavo 1500lt. Efektas- geresnis negu pyrdos is maximos uz 2000lt. 1Km kaina apie 1ct (jeigu ne dar maziau). per 1.5 metu nebuvo sugedes, nuvaziuoja 45km vienu pakrovimu. max greitis 45km/h ,bet galima uzturbint. i seskines kalba laisvai tempia 2 dviracius. pamenu i kalna buvau aplenkes motorolerininka :D ir dar privalumas kad namie laisvai telpa i kolidoriu ;D

      Panaikinti
    3. O tai visai nieko. :) Aš kažkada tai skaičiau internete, kažkas buvo pasidaręs elektrinį dviratį. Ar tik ne Šarūnas Šutavičius (http://e-motion.lt/ ir http://circuit.lt/). Tai ir man noras tokį kilo pasidaryti. Kadanors... :)

      Panaikinti
    4. Jis :) mano įkvepėjas ;D

      Panaikinti
  2. Arduino yra gan neblogas daikčiukas. Jam yra prikurta labai daug 'bibliotekų'(library) ir gana daug projektų. Iš esmės, daug labai pakeistas ir C kalbos programavimas, lyginant su 'tikra' C kalba.
    Kita vertus, avr mcu jau yra pasenę. Šiandien labai staigiai plinta arm procesoriai, su kuriais - galimybės dar didesnės.
    Žinoma, už tokią kainą nusipirkti gali labai neblogą ARM rinkinuką: STM32 Discovery, tačiau be ekrano.

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Kaip suprantu principas toks pats kaip arduino? t.y. plokste surinkta, imi ir programuoji, tiesiog kad sudetingiau bet tuo paciu ir su didesnem galimybem

      Panaikinti
    2. Taip. Na ką čia pavadinsi sudėtingiau, jeigu išmokai programuoti avr/pic mcu C kalba, tai arm'ams labai panašiai. Va, jeigu išmokai arduino programuoti ir eini į arm'us, bus sudėtingiau. Arduino programavimą net nepavadinčiau C kalba, tai lyg jis teturi jos sintaksę, o vos ne visos funkcijos yra supaprastintos ir pakeistos 'žaliukų' naudojimui.

      Panaikinti
  3. Dėkui už komentarą! :) Taip, išties, anksčiau bandžiau programuoti ATmegas tiesiog C kalba, tai arduino yra daug paprasčiau. Na, o apie ARM rinkinius dar nebuvau girdėjęs, reikės pasigooglint. :)

    AtsakytiPanaikinti
  4. Idomu daigciuka nusipirkai o as niekaip su tais mikrovaldikliais nepradedu...

    AtsakytiPanaikinti